прикмети осени: алкоголь дорожчає, а гривня девальвує
Чергове подорожчання алкоголю та тютюну
В Україні вводять нові акцизні марки для алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Як повідомляє Міністерство доходів і зборів України, це призведе до подорожчання пляшки алкогольного напою в середньому на 0,167 грн, а однієї пачки сигарет — на 0,087 грн.
Зокрема, наголошується, що марки акцизного податку нового зразка матимуть графічний захисний елемент, а також фонові сітки (для алкоголю — не менше, ніж чотири, для сигарет — три), які не дадуть змоги зловмисникам підробляти акцизні марки.
Ціна на нові марки з початку осені зросте: на алкогольні напої — до 0,27 грн за штуку, а для сигарет — на 0,142 грн за штуку.
У Міндоходів заявили, що марки дадуть можливість налагодити більш дієву систему захисту населення від фальсифікатів та підробленої підакцизної продукції.
Раніше Кабінет Міністрів України прийняв рішення про відстрочення введення нових акцизних марок для алкогольних напоїв і тютюнових виробів до 1 вересня 2013 з раніше запланованого 1 серпня цього року.
Міндоходів заявляло про можливість введення електронної акцизної марки з січня 2014 з метою припинення контрабанди підакцизних товарів, включаючи алкоголь, тютюнові вироби і навіть нафтопродукти.
За матерiалами УНІАН
Банкіри прогнозують девальвацію гривні до кінця року
Курс гривні у вересні коливатиметься у межах 8,14–8,20 грн/$, і в цілому за підсумками поточного року ослаблення курсу нацвалюти не перевищить рівень 8,5 грн за долар, вважають у Незалежній асоціації банків України (НАБУ).
«Коливання курсу у вересні в межах норми з урахуванням сезонного фактора, невеликий вплив має збільшення обсягу закупівель газу перед опалювальним сезоном», — повідомили в НАБУ.
Експерти Асоціації вважають, що серед ключових факторів впливу на курс — стан платіжного балансу, девальваційні очікування і виплати за зовнішньоекономічними зобов’язаннями на тлі відсутності можливостей позичати на зовнішніх ринках.
Крім того, зазначили банкіри, тиск чинять зовнішньоекономічні фактори, у тому числі політика ФРС щодо процентних ставок. У НАБУ також вважають, що помірна девальвація не матиме значного впливу на банківський сектор.
Як повідомлялося, курс гривні з початку вересня прискорив девальваційний рух, знизившись з 8,123 грн/$ 1 до 8,165 грн/$ 1 за підсумками торгів у четвер, 5 вересня, досягнувши багатомісячного мінімуму на міжбанку.
5 вересня також стало відомо, що Національний банк не відкидає введення в Україні податку на обмін валюти в поточному році.
Раніше провладні сили заявили про ініціативу встановлення 10 % збору до Пенсійного фонду від готівкових валютообмінних операцій. Цю норму пропонували ввести з 1 січня 2014 року, і вона багато в чому вплинула на попит на іноземну валюту, який знизився більш ніж за рік до президентських виборів, на які націлився чинний Президент Віктор Янукович. Девальвація може зіграти наднегативну роль в електоральних перевагах українців.
За матерiалами
Інтерфакс-Україна
Влада обіцяє доплачувати за купівлю українських авто
Уряд України має намір найближчим часом підготувати документи, згідно з якими при передачі старого автомобіля на утилізацію українські громадяни зможуть отримати 12 тис грн компенсації на купівлю нового авто вітчизняного виробництва, заявив віце-прем’єр Юрій Бойко.
«Ми підемо тим самим шляхом, яким пішли Америка і Росія, — будемо субсидувати. Найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи. Якщо людина здає старий автомобіль, він отримує довідку і може викупити дешевше автомобіль вітчизняного виробництва. Це близько 12 тис. грн, у середньому приблизно сьома частина вартости нового автомобіля», — розповів він в ефірі 5 каналу.
Бойко вважає, що заходи з підтримки вітчизняного виробника, впроваджувані урядом України, дадуть можливість українським виробникам автомобілів збільшити обсяги виробленої продукції.
За словами віце-прем’єра, в платіжному балансі країни кошти, які йдуть на закупівлю легкових автомобілів, містяться на третьому місці, тому нарощення власного автовиробництва дозволить скоротити відтік валюти за кордон.
Зазначимо, що українські автоімпортери вважають механізм доплат на купівлю вітчизняних авто неефективним. «Для збільшення продажів автомобілів, зібраних в Україні, зовсім не потрібно дотувати приватні автоскладальні заводи з бюджету. Досить, зокрема, запропонувати покупцям таких авто кредитування не за ставками комерційних банків (22–28 %), а за обліковою ставкою НБУ (7 %), виділивши для цього цільові кошти на один із держбанків (наприклад, Ощадбанк)», — заявив генеральний директор ВААІД Олег Назаренко. Замінити доплату за придбання вітчизняних автомобілів компенсацією процентних ставок за автокредитами пропонували і вітчизняні банкіри.
Нагадаємо, в липні цього року в Україні був прийнятий закон про утилізацію автомобілів. Його метою влада оголосила допомогу вітчизняним виробникам, які звільняються від збору за умови виконання низки вимог закону. Закон набув чинності 1 вересня, проте податок почнуть стягувати лише через три місяці через необхідність узгодження чинних законів з нововведенням.
За матерiалами
Інтерфакс-Україна