Жіноче товариство ім. О. Басараб та О. Теліги відкрите для спілкування

Що українці знають про українські жіночі організації? Наскільки впливовою є діяльність об’єднань українського жіноцтва в Україні та світі? Як представлені українські жіночі організації у світовому інформаційному просторі?

Навряд чи ви знайдете сьогодні ґрунтовні дослідження, які би містили відповіді на ці питання. На жаль, пасивність українського політикуму та й звичайних громадян — відомий факт у сфері розбудови громадянського суспільства. Про останнє багато пишуть у науково-публіцистичних роботах та багато говорять на різного роду конференціях. Але досі роль українського жіноцтва в бутті української нації залишається малодослідженою темою.

Цією темою натомість зацікавилися російські журналісти, зокрема московський телеканал RT, який готує проект «Жіночі рухи в Україні». У рамках цього проекту знімальна група «Раша Тудей» зв’язалася з Олесею Применко, головою Жіночого товариства ім. Ольги Басараб та Олени Теліги, з проханням взяти інтерв’ю.

29 серпня у приміщенні Фундації ім. Олега Ольжича знімальна група «Раша Тудей» спілкувалася з представницями Жіночого товариства ім. Ольги Басараб та Олени Теліги під час робочої зустрічі. Олеся Применко розповіла про мету та напрямки діяльності Товариства, про роль жінки в житті українського суспільства, про негативне ставлення націоналістів до фемінізму.

30 серпня у приміщенні Фундації ім. Олега Ольжича знімальна група «Раша Тудей» мала нагоду відзняти майстер-клас з самозахисту від чемпіонки світу з кік-боксингу-2013 Катерини Тарновської, а також взяти в неї інтерв’ю. Катерина розповіла про свої спортивні успіхи та Школу жіночого бойового мистецтва «Асгарда», яку вона організувала ще на початку 90-х років. «Амазонка» — так називають її на спортивних змаганнях та в патріотичному середовищі. Після розмови з Катериною московські журналісти позбулися стереотипу про нібито фемінізованих українських «амазонок».

Найбільше журналістів телекомпанії RT цікавила відповідь на питання — який ідеал Української Жінки? Олеся Применко і Катерина Тарновська відповіли однаково — Українська Жінка є гарною, розумною і сильною, всебічно й гармонійно розвинутою. Вона є Жінкою, Дружиною і Матір’ю. Буремні часи, кризи в житті української нації виплекали в ній мужність та стійкість — в обороні свого роду — проте не позбавили жіночості й прагнення бути вродливою.

Чекаємо репортажу «Раша Тудей» цієї осені.

Секретаріат ОУН

Ви тут: Головна Жіноче товариство ім. О. Басараб та О. Теліги відкрите для спілкування