Українське християнство: зберегти суверенність
![]() |
Роман Ілик |
Приклад толерантности
31 липня 2013 року у місті Коломиї відбулася знакова подія: на фасаді костелу св. Ігнатія Лойоли Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви відкрито та освячено горельєф визначного теолога Пьотра Скарґи (1536–1612).
Йосип Мілян: «Вистоявши, українська греко-католицька церква воскресає до нового життя»
Святкуватимемо Хрещення 17–18 серпня
— Шановний Владико Йосипе! Для всіх парафіян УГКЦ цей 2013 рік вже став особливим… Цьогоріч новим Папою Римським став Франциск I, який дуже добре знає українську Церкву і особисто Блаженнійшого Святослава Шевчука. Чи зможе це посприяти становленню Патріархату в Україні та розбудові Єдиної Української Християнської Церкви?
Луганська ОУН взяла участь в освяченні Свято-Троїцького собору Патріархом Філаретом
Луганська ОУН, як і вся українська громада Луганська, радо зустрічала Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, який 19–20 липня 2013 року із архіпастирським візитом відвідав Луганську єпархію і звершив освячення кафедрального собору на честь Пресвятої Трійці.
Слово Святійшого Патріарха Філарета біля пам’ятника cв. Рівноапостольного князя Володимира Великого
Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі браття і сестри!
У цього ювілею є одна характерна риса: держава і Церква святкують разом. Друга риса, що всі християнські церкви: і Київський Патріархат, і Московський Патріархат, і Греко-Католицька Церква, і Римо-Католицька Церква, і протестантські церкви також святкують разом. Але вчора на цьому місці був звершений молебень до Великого князя Володимира Московським Патріархатом для вельмишановних державних діячів і чиновників. А сьогодні Київський Патріархат звершує молебень для українського народу, для нашої української інтелігенції. Це наша особливість. (Тривалі оплески)
У столиці молитвою і Хресною ходою Київський Патріархат відзначив 1025-ліття Хрещення Руси
Цього року особливо урочисто Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначила церковне і державне свято — 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України. Кульмінацією святкування стала багатотисячна Хресна хода центральними вулицями столиці — від Володимирського собору до пам’ятника Хрестителю Руси святому Володимиру Великому, де було звершено молебень.
Вбий у собі рагуля, вбий у собі москаля!
Папа Римський подорожує по Бразилії на звичайній машині. Патріарх Кирило приїхав до Києва на спеціальному бронепоїзді. Папу зустрічають десятки тисяч — Кирила сотні людей, з яких половина «гебешники». Папа відкрито зустрічається з мільйонами — Кирило запускає до себе «на гірку» попів з бейджиками.
Надійтесь на Господа, а не на чародія чи ворожбита
Нині між нами можна зустріти багато людей, які під час хвороб залишають надію на Бога й на допомогу лікарів і шукають допомогу у так званих чародіїв, екстрасенсів і ворожбитів. Сумно дивитися, як хвора людина приходить до якогось брехуна, під дією його темних сил віддає йому останню копійку, принижується перед ним, благоговіє, мало не боготворить. За допомогою до ворожби і гадання звертаються не тільки невіруючі, а й християни. Де ж у вас, мої дорогі, після цього наш Господь, Заступник і Помічник? Де дана при хрещенні обіцянка відречення від сатани і всіх його слуг? Які після цього ви християни?
Як Моксель примазалася до Хрещення Руси
Користуючись здавна приписаним собі правом «старшого брата», Росія знову вирішила обставити й принизити Україну в дні святкування 1025-річчя Хрещення Руси. Випереджаючи час, відомий українофоб, мільярдер у рясі й за сумісництвом патріарх Російської православної церкви (РПЦ) Кирило (Гундяєв) улаштував 24 липня урочисте богослужіння в московському храмі Христа Спасителя з нагоди ювілейної дати. За московським політичним сценарієм, створеним за спотвореною історією, відзначалося нібито Хрещення Руси, але у день пам’яти княгині Ольги. У церемонії взяли участь делегації помісних православних церков. 26 липня учасники московських урочистостей вирушили потягом до Києва й Мінська для подальших святкувань.
Хрещення Руси: консолідація чи розкол?
Ювілейне відзначення 1025-річчя Хрещення Руси, яке мало б консолідувати християн України, схоже, може лише посилити суперечності, які вже не один десяток років існують в Українській державі.
Більше статей...
- День Хрещення Київської Руси-України. Приходьте
- Всеукраїнська та молодіжна прощі у Зарваниці
- Патріарх ФІЛАРЕТ: «Для Церкви природно бути в конфлікті зі світом»
- «Якою мовою молилася давня Україна»
- «З КИЄВА — ПО ВСІЙ РУСІ». Послання Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату (27 червня 2013 року) до пастви та всього українського народу з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України
- Патріарх Філарет: «Київську Русь хрестили у Києві. Тут і святкуймо!»
- Пропаганда «Русскава міра» на мощах Хрестителя Київської Руси
- Троє нових українських святих були канонізовані Помісним Собором Київського Патріархату
- Вічні символи
- Михайлівському Золотоверхому — 900!