Сильна економіка — потужна безпека
Сильна конкурентоспроможна економіка — міцна національна безпека. Міцна безпека держави — потужна економіка і безпека регіону. Ці принципи лягли в основу сучасної системи європейської безпеки, що її розробляють експерти НАТО. Ця система насамперед має за мету забезпечити стабільний позитивний розвиток Євросоюзу, захист його зовнішніх кордонів і мінімізацію потенційних небезпек усередині ЄС.
«Зелені» ринки нагодують українців свіжою продукцією
Цьогорічний врожай плодоовочевих культур та ягід змусив сільгоспвиробників замислитися над тим, як з максимальною користю реалізувати його. І виявилося, що на сьогодні очікуваним є створення нової системи ринків. Вона формуватиметься в рамках Національного проекту «Зелені ринки — створення мережі регіональних оптових продовольчих ринків». Докладно про нього йшлося на недавньому засіданні Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань.
З ухваленням нового закону узгоджувати землевпорядну документацію буде простіше
Експерти визнають, що процедура узгодження землевпорядної документації останнім часом дедалі більше ускладнювалася. Фактично настав момент, коли відведення ділянки стало вкрай складним, а узгодження документації нагадувало біг з перешкодами, які виникають у найнесподіваніших місцях. Цілком зрозуміло, що це жодним чином не сприяло розвитку сільських територій та аграрного бізнесу. На вирішення цієї проблеми у липні поточного року було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок», який стосується земель державної та комунальної власности. Нещодавно він набув чинности. Докладно про нього — в інтерв’ю з директором Ресурсного центру з прав на землю, створеного за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест», президентом Асоціації «Земельна спілка України» Андрієм Кошилем.
прикмети осени: алкоголь дорожчає, а гривня девальвує
Чергове подорожчання алкоголю та тютюну
В Україні вводять нові акцизні марки для алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Як повідомляє Міністерство доходів і зборів України, це призведе до подорожчання пляшки алкогольного напою в середньому на 0,167 грн, а однієї пачки сигарет — на 0,087 грн.
В Україні «по-фарисейськи» вирубують ліси
В Україні незаконно вирубуються ліси й ніхто не знає, скільки саме, стверджують екологи. Видаються дозволи на вирубку хворих дерев, а ріжуть здорові, або багато разів рубають за одним і тим самим лісорубним квитком. Натомість Державне агентство лісового господарства стверджує, що з лісами в Україні все добре, вони активно ростуть, і відсоток вирубки відповідає вимогам збереження лісового фонду.
Ключ до підписання угоди з ЄС
Україна здатна виконати вимоги зі «списку Фюле» до Вільнюського саміту Східного партнерства, в разі якщо і влада, і опозиція відчуватимуть особисту відповідальність за успіх чи провал євроінтеграції. Таку думку висловив Ярослав Юрчишин, співавтор Європлану, член експертної групи Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього» в своїй статті «Українській правді».
То яку ж державу ми будуємо?
У першій половині 90-х років українці дружно кепкували над прем’єром Леонідом Кучмою, який поставив начебто примітивно-наївне запитання «А яку ж державу ми будуємо?». Але подальші події засвідчили, що наївним простачком був зовсім не Леонід Кучма, а ті, хто з нього кепкували, — виявилось, що тоді Україна справді стояла перед доленосним вибором: а що ж нам будувати: державу з рівністю прав громадян, чи з поділом їх на привілейовану та дискриміновану частини (касти). Суть та перебіг цього вибору розглянемо з позицій науки про системи управління.
Росія почала проти України масштабну торгову війну
У ФРУ заявляють про повну зупинку українського експорту до Росії.
Експерти IFC зміцнюють партнерство між банками та аграріями
Сільгоспвиробники жаліються на дороговизну банківських кредитів, які часом значно перевищують 20 % річних. За таких умов, стверджують вони, забезпечити високу рентабельність агровиробництва та витримати гостру конкуренцію зі своїми закордонними колегами за внутрішній та зовнішній ринки майже нереально.
Дещо про провінцію Європи
Україна — у топ-десятці держав, над якими тяжіє загроза економічного колапсу (дефолту). Таке невтішне майбутнє українцям передрікають міжнародні фінансові організації. Але, судячи з усього, негативні прогнози не здатні переконати Київ у необхідності змінити економічну політику — уряд, НБУ як працювали, так і працюють, дозволяючи Сім’ї (Президента Януковича) і наближеним до неї фінансово-олігархічним родинам і кланам скуповувати й перекуповувати цілі галузі економіки. При цьому Кабінет міністрів прикривається потребами економічних реформ, і не звертає особливої уваги на потреби пересічних співгромадян і цілого народного господарства. Тим часом новий закон про використання векселів зводить нанівець позитивний ефект від тих економічних реформ, які влада запустила у дію. Принаймні, так стверджують незалежні експерти.
Більше статей...
- За «Рошеном» будуть труби, за трубами будуть сири, а за сирами буде ще щось
- Кредитні спілки: реформувати чи знищити?
- Позичальникам можуть полегшити обслуговування позик
- Українці платитимуть за упаковку?
- Податок на Wi-Fi
- Землю — селянам?
- Земля — не товар!
- Чи переживуть українські корови 2015 рік?
- Чужі вдома і на чужині
- Прохання до Януковича піти геть «коштує» 136 гривень