Славетні співачки
Цьогоріч виповнюється 60 років з дня народження Квітки Цісик і 141 рік Соломії Крушельницької. Обидві були славетними співачками світового рівня. Обидві володіли неповторним голосом. Обидві — красуні з палкими українськими серцями.
Чи був Антон Макаренко педагогом-гуманістом?
(Продовження. Початок див. «Українське слово», № 36, 4–10 вересня 2013 р.)
А. Макаренку понині несправедливо приписують «великі заслуги» у формуванні учнівського колективу, вихованні особистости в колективі і через колектив. Він глибоко помилився, коли виробив і користувався науково невиваженим визначенням і розумінням колективу, зокрема шкільного.
Про методи шифровки та конспірації ОУН тепер можна дізнатися в Інтернеті
Роками слідчі радянських «органів» намагалися розшифрувати листування та встановити зв’язки між ланками підпільної мережі, перехопити відповідні інструкції ОУН. Іноді їм це вдавалося, і тепер, коли радянські грифи «Совершенно секретно» знято, за цими матеріалами історики можуть вивчати історію українського підпілля.
Спадкоємці кривавого тирана ходять по нашій землі, керують країною і повчають нас, як жити
На одній із передач телеведучого, журналіста Андрія Куликова «Свобода слова» комуніст Сергій Гордієнко сказав: «Так, це ми, комуністи, знову відновили в Україні СМЕРШ. Але у мене зараз тут, у телестудії, немає часу розповідати, що таке СМЕРШ і яку СМЕРШ відіграв у нашому (очевидно, більшовицькому — О. Ч.) житті позитивну роль. Нема часу та й тема телепередачі сьогодні не та».
Російський спротив
19 травня 2009 року, в петербурзькому музеї Анни Ахматової відбулася презентація книжки протоієрея РПЦ Георгія Митрофанова «Трагедія Росії. “Заборонені” теми ХХ століття». В збірку увійшли критикуючі комунізм проповіді релігійно-філософського змісту та статті отця Георгія, написані і виголошені протягом 1990–2000 років.
В окупованого і окупанта різне бачення і спрйняття подій
У Видавництві імені Олени Теліги щойно вийшла з друку нова книжка відомого письменника Володимира Білінського «Україна-Русь. Споконвічна земля».
Автор на основі історичних документів, літописів, спогадів мандрівників, досліджень сучасних археологів, істориків доводить неперервність розвитку українського етносу, починаючи від VІ тисячоліття до нашої ери, Трипільської культури, а потім Зарубинецької, Черняхівської, Київської і т. д.
До уваги читачів пропонуємо авторську передмову до книжки.
Василь Стус — поет і патріот
4 вересня 1985 р. у радянському концтаборі загинув великий український поет і громадянин Василь Стус.
Український силач Іван Піддубний помер голодною смертю
Від голоду помер Піддубний Іван Максимович — український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу з боротьби (Париж, Мілан, Франкфурт, Нью-Йорк) 8 серпня 1949 р. у Єйську. На скромному надгробку Івана Піддубного, поставленому за допомогою влади США, на тумбі поєднані разом гиря, книга й ліра, а слова «Хахол, Петлюровец» вибито поряд із офіційним написом: «Здесь русский богатырь лежит»… Чиїх же батьків ми діти?
Жертв підриву Дніпрогесу пом’янули лише свободівці
До численних злочинів, заподіяних українському народу вождем комуністичної імперії Йосипом Сталіним, поруч із голодомором, розстрілом діячів культури, депортацією інакомислячих до Сибіру, слід поставити і підрив Дніпрогесу, здійснений за його наказом 18 серпня 1941 року. Операцію поспіхом виконали енкаведисти, використавши майже 20 тонн вибухівки. Війська не були попереджені про цю операцію, не кажучи вже про мирне населення. Через вибух у греблі утворилася велетенська пробоїна, через яку вниз хлинула багатометрова хвиля, що змила дві армії і велику кількість населення у запорізьких плавнях. Німецьке командування оцінило свої втрати в півтори тисячі осіб. Число загиблих червоноармійців і цивільного населення точно невідоме. У різних джерелах наводяться цифри у межах 80–120 тисяч осіб. Радянська пропаганда приписала підрив Дніпрогесу «німецьким ізвергам», а правда про цю подію приховувалася упродовж багатьох десятиліть.
Більше статей...
- Українство і слов’янська ідея в історії і перспективі
- Польща має вибачитися за геноцид
- Життя, покладене на вівтар незалежности України
- Віримо: українці — вічна нація! Ми переможемо!
- Діти – жертви Голодомору
- Земля Конотопщини пам’ятає дух перемоги
- Обговорити доступність документів комуністичних спецслужб запрошують істориків та дослідників
- Чи є сучасна Україна правонаступницею УНР?
- «І всі болючі драми часу в моє життя вписали слід»
- У США відкрили пам’ятники героям України