Заспів для прийдешнього
Олексій Ямбих, справжнє прізвище якого було перекручено в одній з радянських установ, а звучить правильно — Янбих. Цебто, жив колись Іван з їхнього родоводу, а тепер як продовжувач дерева роду — Олексій. В 1970 випускник Харківського художньо-промислового інституту. Професійний художник-монументаліст. За п’ять десятиліть різнобічної, натхненної праці написано сотні картин. Головна тематика — релігійний живопис, у цей напрям продовжує заглиблюватись митець протягом 25 років.
Славетні співачки
Цьогоріч виповнюється 60 років з дня народження Квітки Цісик і 141 рік Соломії Крушельницької. Обидві були славетними співачками світового рівня. Обидві володіли неповторним голосом. Обидві — красуні з палкими українськими серцями.
Забудьте слово «смерть»
27 серпня в день народження Богдана Ступки (йому би виповнилося 72 роки), у кінотеатрі «Кінопанорама» відбувся показ фільму «Богдан Ступка. Забудьте слово “смерть”», створеного студією ІНТЕР.
Національний музей Тараса Шевченка. Модернізації, реконструкції й ігри в наперсток
Звернення до Президента України, народних депутатів, музейних працівників, письменників, художників, до широкої громадськости
«Вони питають, чи є у нас культура?»
Руйнується Національний музей Шептицького, якому цьогоріч виповнюється 100 років
Національний музей імені Андрея Шептицького готується до столітнього ювілею, однак жоден захід не запланований у палаці, де сам Шептицький створював музей. Історична будівля на вулиці Драгоманова, 42 перебуває у зруйнованому стані, кілька років тому звідти двічі викрадали цінні експонати, повідомляє Радіо Свобода.
«Найкорисніша книга після «Кобзаря»
У цьому був переконаний видатний український діяч Євген Чикаленко, і саме під такою назвою відбулася 21 серпня 2013 року у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка презентація репринтного видання «Історії України-Руси» Миколи Аркаса.
З когорти великих українців. У Житомирі відновили пам’ятну дошку Олегові Ольжичу
З-поміж численних заходів головного державного свята у Житомирі відбулося одне — немасштабне, можна сказати, камерне, але, мабуть, з розряду визначальних. На вулиці Олега Ольжича відновили присвячену йому пам’ятну анотаційну дошку. І сутність не у самій гранітній плиті, на якій викарбувано, що ця вулиця «носить ім’я учасника національно-визвольного руху, вченого, поета, громадського діяча, який народився на цій вулиці», а в масштабі його особистости. І про це говорили люди, які прийшли на відкриття цієї дошки. Наприклад, міський голова Володимир Дебой сказав, що «це ще один крок до визнання наших легендарних земляків, громадських діячів, які дійсно боролися за незалежність держави Україна. І в День незалежности це символічно. Я щиросердечно всім дякую, вітаю зі святом і бажаю, щоб ми не тільки вибороли незалежність, а далі своєю кропіткою роботою робили нашу державу насправді незалежною, заможною, в якій будуть жити наші діти, не виїжджаючи за кордон».
В окупованого і окупанта різне бачення і спрйняття подій
У Видавництві імені Олени Теліги щойно вийшла з друку нова книжка відомого письменника Володимира Білінського «Україна-Русь. Споконвічна земля».
Автор на основі історичних документів, літописів, спогадів мандрівників, досліджень сучасних археологів, істориків доводить неперервність розвитку українського етносу, починаючи від VІ тисячоліття до нашої ери, Трипільської культури, а потім Зарубинецької, Черняхівської, Київської і т. д.
До уваги читачів пропонуємо авторську передмову до книжки.
Книга спогадів про Василя Стуса
Двадцятого серпня у книгарні «Є» Євген Сверстюк та Василь Овсієнко презентували нову, максимально доповнену спогадами та переживаннями, книгу про Василя Стуса — «Василь Стус: Поет і Громадянин. Книга спогадів та роздумів».
У Львові виявили 500-річну писанку
Унікальну писанку вдалось знайти львівським археологам під час вибору водозбірника на вул. Шевській, у центрі Львова. Знахідці майже 500 років. Подібних артефактів в Україні ще не траплялося. Про це повідомили у НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.
Більше статей...
- Ігор Білозір «повернувся» в образі білого янгола
- Норвегія живе з постійним профіцитом
- Особливості української кіноіндустрії: з глядачами або без
- Розпечений хрест Владислава Стольникова
- У данському королівстві насправді все гаразд
- Допоможіть видати книгу про чарівну Полтавщину
- Шоста «Трипільська Толока» у Легедзино
- Неперервність емальєрної традиції
- Інститутом українознавства відтепер керуватиме затятий українофоб
- Богонатхненність творчої спадщини Тараса Шевченка