Осінь наступила — у школу пішли дітлахи
Світлий вересень знову скликає
В рідні школи своїх дітлахів.
І до книжки, до знань закликає,
Щоб учився тут кожен й мужнів.
Про методи шифровки та конспірації ОУН тепер можна дізнатися в Інтернеті
Роками слідчі радянських «органів» намагалися розшифрувати листування та встановити зв’язки між ланками підпільної мережі, перехопити відповідні інструкції ОУН. Іноді їм це вдавалося, і тепер, коли радянські грифи «Совершенно секретно» знято, за цими матеріалами історики можуть вивчати історію українського підпілля.
Обговорити доступність документів комуністичних спецслужб запрошують істориків та дослідників
Центр досліджень визвольного руху запрошує істориків, дослідників, архівістів та всіх охочих долучитися до обговорення Концепції забезпечення відкритого доступу до документів з архівів комуністичних спецслужб.
У Португалії презентували наукову збірку про Голодомор в Україні
У Лісабоні презентували збірку наукових статей португальських істориків «Голодомор (1932–1933) — невідома українська трагедія» («Holodomor — A desconhecida tragedia ucraniana (1932–1933)»).
Усі номери міжвоєнного журналу «Літопис Червоної Калини» розмістили у вільному доступі на Е-архіві
В Електронному архіві українського визвольного руху avr.org.ua у відкритому доступі розмістили всі 109 номерів міжвоєнного журналу «Літопис Червоної Калини». Це історико-літературне щомісячне ілюстроване видання львівського видавництва «Червона Калина», яке виходило впродовж жовтня 1929 — липня 1939 року.
Якою буде Україна?
Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова і редакція газети «Галицька Зоря» провели свій черговий політологічний семінар, в якому взяв участь народний депутат України Роман Ілик. Тема семінару: «Проекти нового адміністративно-територіального устрою України».
У Канаді знайшли документи, як галичани допомагали голодуючим українцям у 1933 році
У Торонто (Канада) знайшовся архів Українського громадського комітету рятунку України на мікроплівках. Про це повідомив член вченої ради Центру досліджень визвольного руху, історик Геннадій Іванущенко, який зараз досліджує архівні зібрання української діаспори у Канаді та США.
До архівів Шевченка — лише один «клік»
У романі Станіслава Лема «Рукопис, знайдений у ванні» описується ситуація, коли через загадковий катаклізм відбувся лавиноподібний розпад паперу на всій земній кулі і людство втратило усі паперові носії: «На місці цінних запасів суспільної пам’яти залишалися лише купи чорного, легкого як попіл пилу». І ця вигадана історія нині чомусь уже не видається аж такою фантастикою.
Вся Україна повинна вчитися. Група «Першого грудня» оприлюднила позицію щодо розвитку освіти
Відомі інтелектуали вважають: поки освітня система закрита для потреб людини і світу, доти її продуктом буде особистість без цінностей. Тому суспільство не має права залишатися байдужим у справах освіти чи віддавати освітню реформу на відкуп владі.
Родзинка «Софійських читань»
У Софійській Трапезній (Тепла Софія) Національного заповідника «Софія Київська» урочисто відкрилася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Софійські читання», присвячена 90-річчю від дня народження відомого дослідника пам’яток Національного заповідника «Софія Київська», професора, доктора історичних наук Сергія Олександровича Висоцького (1923–1998).
Більше статей...
- Про геополітичний вибір України
- Портрети відомих українців на тлі доби. Науково-творча лабораторія Надії Миронець
- «Збільшення кількости студентів на одного викладача до вісімнадцяти»
- Кіно і Табачник
- Як здобути європейську, зокрема юридичну, освіту?
- Десять тисяч раніше не доступних документів презентували в електронному архіві Українського визвольного руху