Як визначити, яких вітамінів бракує організмові
Коли на вулиці похолоднішало і пішли дощі, багато людей почали скаржитися на погане самопочуття і зниження працездатности. Одразу спадає на думку, що погане самопочуття викликане нестачею вітамінів, але важливо зрозуміти яких саме вітамінів бракує організмові.
Як ми самі вибираємо, чим хворіти
Існує медико-психологічна модель, згідно з якою ми через мікроби заражаємося і захворюємо. Психологи трактують це по-іншому: якщо ми накопичили достатньо роздратування, наприклад, з приводу роботи, то ми, не маючи можливости відпочити, як відпочинок обираємо хворобу.
Щоб слово лікувало
«Ну що б, здавалося, слова? Слова та голос, більш нічого, а серце б’ється, ожива…» — писав геніальний Шевченко. Ця істина буде актуальною вічно.
Як уберегтися від смертельної небезпеки
Десятирічну дівчинку батьки принесли до лікарні загорнуту у ковдру. Маленька пацієнтка була настільки слабкою, що не здатна була не лише рухатись, а й навіть одягнутись. Вона скаржилась на біль за грудиною і їй було важко дихати. При ретельному обстеженні дівчинки у легенях виявили пухлину великих розмірів. І лише операція допомогла розшифрувати вид пухлини — то була киста із ехінококових міхурців. На щастя, маленьку хвору врятували, бо міхурці ще не встигли нагноїтися та розірватись, але хірургам довелося видалити частину легень. Діагноз цієї біди — ехінококоз.
Сюрприз від солоної кільки
Ми вже звикли до терміну «сальмонельоз» і знаємо, що це кишкове захворювання, обумовлене вживанням харчових продуктів, найчастіше м’ясних, забруднених сальмонелою. А от «галофільоз» звучить для багатьох як щось екзотичне і далеке від нашого повсякдення. Розповім про свій досвід розслідування масового спалаху в однiй iз областей України. Там на галофільоз перехворіло понад 100 осіб, з них десятеро дітей. Всі вони вживали солону кільку, яка виявилася забрудненою збудником харчової токсикоінфекції — галофілами. Що ж трапилось, чи чому сіль не стала надійним консервантом продукту і не знезаражила мікроба? А річ у тім, що в морській воді, звідки виловлювалась кілька, дуже багато галофілів, бо якщо розшифрувати їх назву з грецької — то «гала»- то сіль, а «філо» — полюбляю, тобто сіль для галофілів найсприятливіше середовище для розмноження та тривалого зберігання галофілів у морській воді. Саме тому при виготовленні морської рибної продукції повинен дотримуватись суворий регламент, яким, на жаль, знехтував виробник кільки.
Що треба знати про гірудотерапію
оли фармацевтичний спрут заполонив увесь світ, а реклама гіпнотизує суперефективністю нових препаратів, усе більше людей звертаються до нетрадиційної медицини. У тому числі до гірудотерапії — лікування п’явками («гірудо» в перекладі з латини — п’явка). Розповісти про особливості методу ми попросили доктора медичних наук, заступника директора Українського науково-дослідного інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України Василя Мельника. Василь Михайлович багато років працював хірургом і широко застосовував метод гірудотерапії у своїй лікувальній практиці.
Як уберегтися від хвороби «брудних рук»?
Настала спекотна, пора і почастішали кишкові захворювання, в тому числі інфекційна жовтяниця, яка зумовлюється вірусом гепатиту А. Чинником передачі інфекції найчастіше слугує недоброякісна питна вода. Щоб уберегтися — пропонуємо детальніше ознайомитися з особливостями перебігу цієї дуже поширеної недуги.
Маски депресiї
Ученi вважають, що нинiшнє столiття можна назвати вiком глобальної депресiї. Та, перечитавши щоденники видатних письменникiв, переконалася, що в минулому столiттi напади депресiї траплялися в рiзному вiцi у Толстого, Достоєвського, Бунiна, Тургенєва, Довженка. У перекладi з латинi «депресiя» означає пригнiчення. Найчастiше спостерiгається вiкова депресiя у людей похилого вiку, коли життя пройдено i попереду нiчого яскравого не передбачається, тiльки старiсть iз хворобами. Українська письменниця Марко Вовчок у своїх листах до Тургенєва скаржилась на напади пригнічености, та письменник заспокоював, що її депресiя «молода» i швидко минеться на вiдмiну вiд постiйної депресiї старих людей. Може траплятися сезонна депресiя: взимку частiше спостерiгається пригнiчений стан через брак свiтла, а весняна депресiя обумовлена дефiцитом вiтамiнiв, якi ми розгубили за довгу зиму.
Здоровий обід: їжте найкорисніше!
На Заході спостерігається черговий сплеск популярности вівсянки. Вівсянку — традиційно ранкову страву, виготовлену з оброблених злаків вівса, дієтологи все ж таки рекомендують вживати в обід.
Танцюйте все життя — і ви проживете довго у щасті та здоров’ї
Уп’яте поспіль у Палаці культури «Дарниця» учасники народного самодіяльного ансамблю бального танцю «Сеньйори» звітували про свої танцювальні досягнення. Завдяки цікавим заняттям, що їх проводить людина, по-справжньому закохана у свою справу, керівник ансамблю Наталя Степанівна Аленічева, до складу ансамблю приходять усе нові й нові творчі сили.